Giant Anthem Advanced

Durant l’última dècada, les curses de mountain bike XC han estat marcades per una progressió constant, cosa que ha donat com a resultat un esport que es veu radicalment diferent del de fa 10 anys. Especialment a nivell professional, el ritme és més ràpid, el terreny és molt més tècnic i la competició més intensa que mai.

Les bicis modernes de XC són màquines totalment diferents de les que es feia servir en els primers anys d’aquest esport. Els atletes d?avui exigeixen més. Enrere van quedar els dies de llargues pujades per camins de terra i descensos oberts. Les pistes de XC de la nova era inclouen terrenys que no fa gaire temps eren més adequats per a les curses de DH. Tallats, rock gardens salvatges, arrels i solcs diabòlics. Les pujades són més curtes, més pronunciades i més escabroses.

La nova Anthem Advanced Pro 29 va ser construïda per a això. És la darrera evolució d’una bici que ha ajudat a impulsar l’esport des del 2005, quan va aparèixer per primera vegada al circuit de la Copa del Món. Dissenyada per brindar els atletes del Giant Factory Off-Road Team d’avui dia, com l’estrella en ascens Antoine Philipp, un avantatge competitiu, aquesta Anthem de nova generació és més lleugera, més eficient i està dissenyada per brindar el màxim control quan més cal.

Ultra-eficient

Un quadre nou de carboni Advanced, incloent el triangle principal i el basculant del darrere, estalvia 250g en comparació amb l’anterior generació de l’Anthem. L’eficiència general aconsegueix un impuls gràcies a una àrea de l’eix pedaler que és un 20% més rígid, per la qual cosa els corredors poden accelerar i pujar més ràpid amb menys esforç. El quadre també aporta un 7% més de rigidesa torsional que la generació anterior per a un maneig més ràpid i precís durant els esforços de competició més intensos. A més, un tub de selló més pronunciat (75.5º) col·loca els riders en una posició de pedaleig més potent per maximitzar el seu esforç en les pujades pronunciades.

Control superior

Una de les innovacions més importants de l’Anthem Advanced Pro 29 és la seva nova configuració de suspensió del darrere. La suspensió FlexPoint Pro va ser desenvolupada per Giant específicament per a la competició XC. Està dissenyada per aconseguir eficiència, control i maneig reactiu, mitjançant l’ús d’un disseny articulat i de pivot únic que estalvia pes en comparació del disseny anterior. El resultat és una sensació suau i activa que proporciona als riders 100mm de suspensió del darrere per aconseguir un control sublim als terrenys tècnics dels singletrack. Des de descensos empedrats fins a pujades plenes d’arrels i roques, us ofereix la combinació justa de velocitat XC i control. A més, el nou quadre té un angle de direcció més suau (67.5º) i un recorregut més gran de la forquilla (110mm) per impulsar encara més la confiança dels riders a l’hora d’afrontar els descensos més complicats a gran velocitat.

Estabilitat i velocitat

Tant la geometria com la configuració de suspensió de la nova Anthem Advanced Pro 29 estan optimitzades per a les rodes de 29″. El quadre té un reach més llarg, i la part devantera actualitzada inclou la nova potència Giant Contact SL i manillar de carboni de major diàmetre (35mm) per a major control i agafada durant els descensos, esprines i pujades. Aquestes millores complementen l’estabilitat i velocitat de les seves lleugeres rodes de carboni de 29″.

Tots els models:

Geometria

  SMLXL
ALONGITUD DEL TUBB DEL SILLENT (mm)390420465495
BÀNGLE DEL TUB DEL SELLENT75,5°75,5°75,5°75,5°
CLONGITUD DEL TUB SUPERIOR (mm)572604626653
DLONGITUD DEL TUB DE DIRECCIÓ (mm)9095105115
EÀNGLE DEL TUB DE DIRECCIÓ67,5°67,5°67,5°67,5°
FINCLINACIÓ DE LA FORQUILLA (mm)44444444
GTRAIL (MM) (mm)109109109109
HDISTANCIA ENTRE EIXOS (mm)1127115911831212
ILONGITUD DE LA VEINA (mm)435435435435
JCAIGUDA DE LA CAIXA DE PEDALIER (mm)42424242
KSTACK (MM) (mm)589593603612
LREACH (MM) (mm)420450470495
MALTURA DEL TERRA AL TUB (mm)745750777800
NAMPLADA DEL MANILLAR (mm)760760760760
OLONGITUD DE LA POTENCIA (MM) (mm)60707070
PLONGITUD DE LAS BIELES (MM) (mm)170175175175
QTAMANY DE RUEDES29″29″29″29″

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *