Giant TCR Advanced

LA MÀQUINA QUE HA INSPIRAT L’EVOLUCIÓ DE LES BICICLETES DE CARRERES DURANT MÉS DE 20 ANYS VE AMB UN NOU DISSENY, ENCARA MÉS LLEUGER, RÍGID I MÉS AERODINÀMIC. ÉS LA BICICLETA PERFECTA PER A AQUELLS QUE NOMÉS TENEN UN OBJECTIU: EL RENDIMENT.

Amb tots els aspectes del rendiment revisats i optimitzats la nova TCR Advanced SL Disc aconsegueix una relació pes/rigidesa mai vista abans. Amb aquest model és amb el què l’equip UCI CCC WorldTour i el seu líder Greg Van Avermaet corren arreu del món perseguint la perfecció i les victòries. Els nous perfils del tub de direcció, tub diagonal, tija de seient ISP i forquilla fan d’aquesta TCR l’arma definitiva en escapades, esprints i esforços individuals. Uneix-l’hi a això un major pas de roda per muntar pneumàtics de fins a 32 mm d’amplada, l’última tecnologia de WheelSystem i el nou manillar Contact SLR de carboni i obtindràs una TCR encara més ràpida per aconseguir la victòria. Certament, la nova TCR Advanced SL Disc continua sent una TCR… però tot ha canviat!

Rendiment Excepcional

Una impressionant alta relació pes-rigidesa és l’ADN de la TCR. Aquest quadre ha estat dissenyat per oferir als corredors unes qualitats excepcionals d’escalada, una aerodinàmica optimitzada i una rigidesa que marcarà la diferència en els esprints.

Aerodinàmica optimitzada

L’aerodinàmica, la cerca definitiva d’una bicicleta de carreres. Per tant, és un desenvolupament molt important pel que fa a la generació anterior. Els nostres enginyers van combinar càlculs i proves de túnel del vent per dissenyar aquesta nova TCR, sent conscients que només el cronòmetre va permetre validar els desenvolupaments

Control total

Els frens de disc integrats ofereixen una potència de frenada i una modulació suaus i potents per a un major control en condicions climàtiques i de carretera variables. Els suports plans i els nous eixos passants augmenten la rigidesa i milloren el maneig general, mentre que un pas més gran de roda i de forquilla permet muntar pneumàtics d’un diàmetre de fins a 32 mm.

Tots els models:

Geometria

  XSSMMLLXL
ALONGITUD DEL TUB DEL SILLENT (mm)680710740770800830
BÀNGLE DEL TUB DEL SELLENT74,5°74,0°73,5°73,0°73,0°72,5°
CLONGITUD DEL TUB SUPERIOR (mm)520535550565580600
DLONGITUD DEL TUB DE DIRECCIÓ (mm)120130145165185200
EÀNGLE DEL TUB DE DIRECCIÓ71,0°72,3°73,0°73,0°73,0°73,0°
FINCLINACIÓ DE LA FORQUILLA (mm)454545454545
GTRAIL (MM) (mm)72,16459,259,259,259,2
HDISTANCIA ENTRE EIXOS (mm)97697798099110061020
ILONGITUD DE LA VEINA  (mm)405405405405405405
JCAÍDA DE LA CAJA DE PEDALIER (mm)7269,569,5676767
KSTACK (MM) (mm)517528545562581596
LREACH (MM) (mm)376383388393402412
MALTURA DEL TERRA AL TUB (mm)706725747773800816
NAMPLADA DEL MANILLAR (mm)400400420420440440
OLONGITUD DE LA POTÈNCIA (mm)8090100110110120
PLONGITUD DE LES BIELES (mm)170170172,5172,5175175
QTAMANY DE RUEDES700C700C700C700C700C700C

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.