Giant XTC Advanced

Per una velocitat de pur XC, aquesta 29er de suspensió devantera i de carboni, ofereix una qualitat de conducció receptiva i la màxima eficiència en senders ràpids i fluids. És una excel.lent opció per a les teves curses setmanals, una marató o per cremar els senders d’XC de la teva zona.

Amb les seves rodes de gran diàmetre de 29 polzades i el seu lleuger quadre de carboni de grau Advanced, aquesta semi-rígida de conducció suau pot amb qualsevol pista de XC. El quadre ha estat dissenyat per a una forquilla de 100 mm i està fet a mà amb un programa específic de laminació del carboni que varia segons la mida del quadre per crear la relació rigidesa-pes òptima amb la quantitat justa de tolerància vertical. El resultat és una bicicleta que vola pujant pendents pronunciades i et dóna més confiança i control a pistes ràpides i fluides. Compte amb la tecnologia Boost amb més espai per la boixa, cosa que millora la rigidesa de les rodes i admet pneumàtics més amples, a més d’una sèrie d’altres característiques que et permeten ajustar el seu rendiment per a gairebé qualsevol tipus de terreny.

Lleugera i reactiva

Un quadre de carboni Advanced, fet a mà, ofereix als corredors i aficionats a l’XC un avantatge competitiu a l’hora d’escalar, accelerar i esprintar.

Eficiència XC

El quadre ha estat dissenyat amb una elevada relació rigidesa-pes, cosa que es tradueix en una potència de pedaleig eficient i un maneig precís en senders.

A mida

Cada quadre s’ajusta de forma personalitzada en funció de la mida. Els programes personalitzats de les capes de carboni es creen per optimitzar el control vertical i produir una qualitat de conducció més suau a terrenys de XC.

  SMLXL
ALONGITUD DEL TUB DEL SELLENT (mm)380431475525
BÁNGLE DEL TUB DEL SILLENT73,5°73,5°73,5°73,5°
CLONGITUD DEL TUB SUPERIOR (mm)595614635665
DLONGITUD DEL TUB DE DIRECCIÓ (mm)9595105115
EÁNGLE DEL TUB DE DIRECCIÓ69,5°69,5°70,0°70,0°
FINCLINACIÓ DE LA FORQUILLA (mm)43434343
GTRAIL (MM) (mm)94,994,994,994,9
HDISTANCIA ENTRE EIXOS (mm)1087110611281159
ILONGITUD DE LA VEINA (mm)425425425425
JCAIGUDA DE LA CAIXA DE PEDALIER (mm)58585858
KSTACK (mm)604604613632
LREACH (mm)416435453477
MALTURA DEL TERRA AL TUB(mm)737764791829
NAMPLADA DEL MANILLAR (mm)780780780780
OLONGITUD DE LA POTENCIA (mm)60708090
PLONGITUD DE LAS BIELES (mm)170175175175
QTAMANY DE RODES29″29″29″29″

Tots els models

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.