Giant Propel Advanced

Si la velocitat és la teva obsessió, aquesta és la teva bici. Entrenes, poses tota la carn a la graella, i aquest míssil aerodinàmic fa la resta. Dissenyada per marcar la diferència quan realment compta: llançant un atac, un esprint, donant-ho tot, aquesta bicicleta ofereix pura eficiència i el rendiment aerodinàmic que et porta fins a la victòria.

Tots els models

Desenvolupat i provat per alguns dels esprinters més ràpids de l’equip internacional CCC Team, el quadre Propel Advanced SL Disc ofereix una velocitat màxima gràcies al seu rendiment aerodinàmic integrat. Dissenyat segons la tecnologia de format Giant AeroSystem Shaping, que optimitza la forma i angle de cada tub amb una nova forma d'”elipsi truncada” per reduir la resistència al mínim, el quadre de carboni de grau Advanced SL T-800 és tanmateix ultra rígid i super lleuger. La tecnologia de frens de disc, de norma flat-mount i amb eixos passants, ve integrada al quadre i proporciona un potent control de la frenada i una rigidesa superior de les rodes. Per a un rendiment de nivell professional i un avantatge aerodinàmic extrem, el nou Propel Advanced SL Disc se situa molt per sobre de la resta.

Aerodinàmica integrada

La tecnologia Giant AeroSystem Shaping desenvolupada al túnel de vent i resultat de l’anàlisi CFD optimitza l’aerodinàmica del quadre en minimitzar la resistència, independentment de l’angle d’atac del flux d’aire. Els tubs en forma d’el·lipse truncada i el conjunt manillar/potència Contact SLR Aero milloren encara més el rendiment aerodinàmic.

Control total

Els frens de disc integrats ofereixen una frenada potent i modulació ajustada a totes les condicions climàtiques. Els eixos passants milloren la rigidesa i el maneig de la bicicleta. I el sistema de rodes integrat Giant WheelSystem amb llantes davantera i del darrere de 65mm i 42mm respectivament, optimitzen l’aerodinàmica i el control.

Màxima eficiència

El quadre de carboni Advanced SL T-800, fet a mà, és el més lleuger i rígid de la seva categoria i compta amb els materials i processos de fabricació de Giant de més qualitat i rendiment.

Geometria

  XSSMMLLXL
ALONGITUD DEL TUB DEL SILLENT (mm)680710740770790820
BÀNGULO DEL TUB DEL SILLENT74,5°73,5°73,0°73,0°73,0°72,0°
CLONGITUD DEL TUB SUPERIO (mm)515535550570580605
DLONGITUD DEL TUB DE DIRECCIÓ (mm)120130145165185200
EÀNGLE DEL TUBO DE DIRECCIÓ71,0°72,5°73,0°73,0°73,0°73,0°
FINCLINACIÓ DE LA FORQUILLA (mm)454545454545
GTRAIL (mm)706057575757
HDISTANCIA ENTRE EIXOS (mm)97297097699710071021
ILONGITUD DE LA VEINA (mm)405405405405405405
JCAIGUDA DE LA CAIXA DE PEDALIER (mm)706868656565
KSTACK (mm)517529545562581595
LREACH (mm)372378383398402412
MALTURA DEL TERRA AL TUB (mm)744769787807829843
NAMPLADA DEL MANILLAR (mm)400400420420440440
OLONGITUD DE LA POTENCIA (mm)8090100110110120
PLONGITUD DE LES BIELES (mm)170170172,5172,5175175
QTAMANY DE RODES700C700C700C700C700C700C

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.